ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Irak: Kurdowie znajdują masowy grób ofiar Państwa Islamskiego

utworzone przez | gru 19, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! 2:191 Józef Bielawski

„Kurdowie znajdują masowy grób ofiar Państwa Islamskiego w Iraku”, AFP, 16 grudnia 2021 r.:

Siły kurdyjskie w północnym Iraku znajdują masowy grób, w którym znajdują się ciała co najmniej 11 irackich policjantów, którzy prawdopodobnie zostali zabici przez dżihadystów, mówi funkcjonariusz ochrony.

„W czwartek odkryto masowy grób w rejonie Duraji”, gdzie znajduje się wiele jaskiń używanych niegdyś jako kryjówki przez grupę Państwa Islamskiego (IS), mówi urzędnik.

Duraji znajduje się w prowincji Salaheddin na obszarze spornym między rządem federalnym a autonomicznym regionem Kurdystanu.

Do tej pory z grobu wyjęto z ciała co najmniej 11 irackich policjantów”, od samego rana rozpoczęto operację, mówi urzędnik. „Sądzimy, że byli więźniami IS w 2018 roku”, mówi urzędnik, dodając, że zarówno peszmerga, jak i iracka policja federalna brały udział w poszukiwaniach.

Mówi że masowy grób został odkryty w wyniku „informacji uzyskanych z kryjówek IS w regionie, w którym dżihadyści więzili członków schwytanych przez siebie sił irackich”.

JIHADWATCH