ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Indonezja: Kobieta dostaje 100 batów za cudzołóstwo, jej partner dostaje tylko 15 batów

utworzone przez | sty 19, 2022 | Wiadomości | 140 Komentarze

Cudzołożnicy i cudzołożnikowi wymierzcie po sto batów, każdemu z nich obojga! W imię religii Boga, jeśli wierzycie w Boga i w Dzień Ostatni, niech nie powstrzyma was żadna względem nich pobłażliwość. I niech pewna grupa wiernych będzie obecna przy ich karze. 24:2 Józef Bielawski

„Indonezyjska kobieta wychłostana 100 razy za cudzołóstwo, podczas gdy jej partner otrzymuje tylko 15 batów”, Stuti Mishra, Independent, 15 stycznia 2022 r. 

Indonezyjka dostała 100 batów za cudzołóstwo po tym, jak przyznała się do pozamałżeńskiego romansu, podczas gdy jej partner otrzymał 15 batów.

Incydent miał miejsce w czwartek w konserwatywnej prowincji Aceh w Indonezji. Kara została wymierzona zgodnie z islamskim systemem prawa szariatu, w ramach którego powszechne są kary publiczne, takie jak chłosta.

Chłosta była widziana i sfilmowana przez wielu, którzy zebrali się w czwartek, aby być świadkiem pobicia publicznego. Chłosta kobiety musiała zostać na krótko wstrzymana, ponieważ nie mogła znieść bólu, podała agencja informacyjna AFP.

Ivan Najjar Alavi, szef wydziału śledztwa ogólnego w prokuraturze East Aceh, powiedział AFP, że sąd wydał surowszy wyrok dla zamężnej kobiety po tym, jak przyznała się śledczym, że uprawiała seks poza swoim małżeństwem.

Chociaż powiedzieli, że mężczyzna szef agencji rybołówstwa East Aceh, nie przyznał się do tego, dlatego sędziowie nie mogli go skazać. Według doniesień mężczyzna był również żonaty.

„Podczas procesu nie przyznał się do niczego, zaprzeczając wszystkim oskarżeniom. W ten sposób [sędziowie] nie są w stanie udowodnić, czy jest on winny”, powiedział Alavi po publicznej chłoście.

Sędziowie zamiast tego uznali żonatego mężczyznę za winnego „okazywania uczuć partnerce, która nie jest jego żoną” po tym, jak obaj zostali zauważeni przez miejscowych razem na plantacji palmy olejowej w 2018 roku.

Mężczyzna został skazany na 30 batów. Odwołał się jednak do szariatu prowincji, który obniżył jego karę do 15 batów.

Associated Press poinformowała, że ​​inny mężczyzna skazany za uprawianie seksu z nieletnim również został wychłostany 100 razy tego samego dnia.

Mężczyzna został również ukarany 75-miesięcznym wyrokiem więzienia za przestępstwo….

JIHADWATCH