ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Indie: Grupa islamska udaje się do Sądu Najwyższego, aby powstrzymać „obelgi” wobec Mahometa

utworzone przez | sty 4, 2022 | Wiadomości | 1 komentarz

Problem z tym polega na tym, że praktycznie każda prezentacja, która jest choć trochę krytyczna wobec Mahometa, jest uznawana jako „obraźliwa” przez islamskich suprematorów, bez względu na to, jak prawdziwa i dokładna jest.

„Jamiat Ulama-i-Hind przesuwa SC nad przemówieniami nienawiści; ‘obrażanie Mahometa podobne do atakowania samych podstaw islamu’”, Asianet Newsable, 2 stycznia 2022 r.:

Do Sądu Najwyższego zwróciła się organizacja muzułmańska, która wystąpiła o podjęcie działań przeciwko przemówieniom nienawiści wobec ich społeczności, twierdząc, że urzędnicy państwowi nie podjęli działań pomimo wielu skarg.

Jamiat Ulama-i-Hind, prezydent Maulana Syed Mahmood Asad Madani, złożył skargę, w której stwierdził: „Takie przemówienia wykraczają poza dozwolone krytyczne zaprzeczanie cudzym przekonaniom i z pewnością mogą podżegać do religijnej nietolerancji…

W petycji czytamy dalej, że „obrażanie proroka Mahometa (PBUH) jest podobne do atakowania samych podstaw islamu”.

W apelu czytamy: „doszło do wielu aktów przemocy, w których straciło wiele cennych istnień, większość ludzi należących do słabszej części społeczeństwa, w większości należących do społeczności muzułmańskiej”.

Adwokat MR Shamshad powiedział, że organizacja czekała „dużo” czasu, zanim zwróciła się do SC. Dali wystarczająco dużo czasu władzom państwowym, aby przeciwdziałać nienawiści i przywrócić pokój, ale zostali rozczarowani….

JIHADWATCH