ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Historyczna katedra Notre Dame odbudowana lepiej jako „nieprzyzwoity park rozrywki”

utworzone przez | lis 28, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Prezydent Francji Emmanuel Macron obiecał w kwietniu 2019 r., że 850-letnia katedra Notre Dame w Paryżu, jeden z najbardziej monumentalnych i kultowych przejawów odrzuconej obecnie wiary chrześcijańskiej w Europie, zostanie lepiej odbudowana po zniszczeniu w niszczycielskim pożarze. „Pożar w Notre Dame przypomina nam, że nasza historia nigdy się nie kończy i zawsze będziemy mieli wyzwania do pokonania” – powiedział Macron. „Odbudujemy Notre Dame, piękniejszą niż wcześniej — i chcę, żeby to się stało w ciągu najbliższych pięciu lat. Możemy to zrobić. Po czasie prób przychodzi czas na refleksję, a potem na działanie.” Jak się okazuje, przez „piękniejszy” Macron miał na myśli „bardziej rozbudzony”.

Nowa katedra Notre Dame, która ma zostać otwarta w 2024 roku, nie będzie pomnikiem chrześcijaństwa, ale nowej lewackiej wiary europejskiej.

Macron zarządził w 2020 roku że wspaniała iglica katedry, która zawaliła się w pożarze zostanie odbudowana dokładnie tak, jak wcześniej. Jednak po początkowej zapowiedzi, uznano że zostanie zastąpiona „współczesnym gestem architektonicznym”. I tak, według brytyjskiego dziennika Daily Mail, katedra zamienia się w „obudzony park rozrywki”. Będzie to wymagać złomowania konfesjonałów, bocznych ołtarzy i rzeźb, aby zrobić miejsce dla „modnych artystycznych malowideł ściennych”. , z efektami dźwiękowymi i świetlnymi tworzącymi „emocjonalne przestrzenie”. 😫

Nowa Notre Dame skupi się również na prawdziwym zagrożeniu dla ludzkości, czyli nie na skłonności do grzechu, który tkwi w każdej ludzkiej duszy (tak jest w XII wieku), ale oczywiście globalnym ociepleniu.

W nowej, ulepszonej katedrze znajdzie się kaplica poświęcona „pojednanemu stworzeniu”, nawiązująca do encykliki Papieża Franciszka Laudato Si, który ubolewał nad degradacją środowiska i globalnym ociepleniem”.

To nie wszystko, nowa katedra będzie również celebrować różnorodność i wielokulturowość! 😖

Poprowadzi zwiedzających przez różne kaplice, z naciskiem na Afrykę i Azję, a na ścianach zostaną umieszczone pisma w różnych językach, w tym mandaryńskim…. Afryka i Azja mają duże znaczenie, podczas gdy Europa, Ameryki i Oceania są schowane za absydą lub całkowicie nieobecne”.

Skąd nacisk na Afrykę i Azję? Gwarantuję, że nie jest to celebracja braterstwa ludzi wszystkich kultur. Dlaczego nie położyć nacisku na samą Europę, gdzie rozkwitła kultura, której Notre Dame była tak błyskotliwym wyrazem? Cóż, byłoby to „biała supremacja”, a być może nawet „islamofobiczna”.

Jest więcej. Przeczytaj resztę tutaj.

JUHADWATCH