ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja: Nauczanie zbrojnego dżihadu i terroryzmu odbywało się bezpłatnie, na koszt Francuskiego podatnika

utworzone przez | lis 8, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Gdy ostrze dżihadysty poderżnie im gardła, ostatnią myślą tych lewicowców będzie pogratulowanie sobie, że nigdy nie byli „islamofobami”.

Burmistrz (PCF) Allonnes (Sarthe) potwierdził to w środę 3 listopada. Miejski meczet, zamknięty pod koniec października z powodu radykalnych kazań, nie płacił ratuszowi czynszu, informuje Le Figaro. 

„Tak, lokal jest bezpłatny” – powiedział radny miasta. Rachunki za wodę i prąd w sali międzykulturowej Yvon Luby, w której mieścił się meczet, opłacał również ratusz. „W przypadku dwóch religii, czyli kościoła i meczetu, traktowanie jest takie samo, udostępniamy nasze pokoje bezpłatnie” – bronił się Gilles Leproust. Ale, jak wskazuje Le Figaro, porównanie jest niewłaściwe, ponieważ kościół pochodzi ze średniowiecza. Jednak ustawa z 1905 r. o rozdziale kościoła i państwa przewiduje bezpłatne udostępnianie istniejących już miejsc kultu, ale nie tych budowanych i udostępnianych później.

W połowie października Gérald Darmanin zwrócił się do prefekta Sarthe o nakazanie zamknięcia meczetu, wskazując na kazania nawołujące do „użycia zbrojnego dżihadu, śmierci męczeńskiej, popełniania aktów terroryzmu i stosowania przemocy”. słowa Ministra Spraw Wewnętrznych. Sześciomiesięczne zamknięcie zostało ogłoszone 26 października. Islamski kaznodzieja nauczał tam że autorzy karykatur Mahometa opublikowanych w „Charlie Hebdo” „zasługują na śmierć”. „Tak było również po zabójstwie Samuela Paty’ego w październiku 2020 r.” – czytamy w dokumencie.

JIHADWATCH