ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja: Muzułmański migrant dźga Policjanta „w imię proroka” rozważa się motyw terrorystyczny

utworzone przez | lis 8, 2021 | Wiadomości | 3 Komentarze

Motyw terrorystyczny jest oczywisty, ale władze francuskie tylko go „rozważają”, ponieważ są instytucjonalnie zaangażowane w twierdzenie, że islam jest religią pokoju i tolerancji. Tak więc akt przemocy otwarcie popełniony w imię Mahometa nie ma dla nich sensu.

„Policjant ranny w wyniku dźgnięcia nożem przed komisariatem w Cannes, motyw terrorystyczny ‘rozważany’”, przetłumaczono z „Un policier blessé à l’arme blanche devant le commissariat de Cannes, la piste terrore «envisagée»”, AFP, 8 listopada, 2021:

Funkcjonariusz policji prowadzący pojazd został ranny w poniedziałek rano przez dźgnięcie nożem przed posterunkiem policji w Cannes przez osobę, która twierdziła, że ​​działa „w imieniu proroka”, dowiedziała się AFP ze źródeł policyjnych. Według tych źródeł „rozważa się motyw terrorystyczny”.

Według tych źródeł policjant został „uratowany dzięki kamizelce kuloodpornej”. Napastnik został „poważnie” postrzelony i zraniony przez drugiego funkcjonariusza policji, a jego prognozy są ciężkie.

Około 6:30 przed posterunkiem policji w Cannes mężczyzna otworzył drzwi policyjnego pojazdu i dźgnął pierwszego policjanta „w klatkę piersiową”, mówi źródło policyjne.

Według jednego z tych źródeł, napastnikiem jest 37-letni obywatel Algierii, nieznany policji i służbom wywiadowczym.

Minister spraw wewnętrznych powiedział na Twitterze, że jedzie na miejsce zdarzenia. Burmistrzowie Cannes i Nicei David Lisnard i Christian Estrosi wyrazili swoje „poparcie” dla policji.

Od początku pięcioletniej kadencji Emmanuela Macrona Francja została dotknięta 17 atakami islamistów. Ostatnia pochodzi z 23 kwietnia 2021 r. na posterunku policji w Rambouillet, gdzie 36-letni obywatel Tunezji śmiertelnie dźgnął nożem urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

JIHADWATCH