ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja: Muzułmanin krzyczy „Allahu akbar! Francją rządzi Państwo Islamskie” dźga nożem oficera bezpieczeństwa

utworzone przez | lis 2, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Funkcjonariusze na francuskiej stacji Saint-Lazare podobno zastrzelili mężczyznę z nożem, który biegał przed personelem krzycząc: „Allahu Akbar! Francja jest rządzona przez Państwo Islamskie”, w następstwie rutynowej prośby o przestrzeganie protokołów bezpieczeństwa Covid.

Według francuskiej telewizji BFMTV mężczyzna został zastrzelony w poniedziałek wieczorem po tym, jak groził personelowi stacji nożem, pozostawiając jednego z funkcjonariuszy ochrony poważnie rannych.

Według francuskich mediów był on wcześniej znany policji, ponieważ dopuszczał się aktów przemocy, ale nie był znany służbom wywiadowczym ani nie był uważany za zagrożenie terrorystyczne przed incydentem.

Początkowo zatrzymany za nie noszenie maski zgodnie ze środkami bezpieczeństwa Covid, podobno stał się agresywny w stosunku do personelu, zanim wyciągnął nóż i pobiegł na funkcjonariuszy ochrony, krzycząc: „Allahu Akbar! Francja jest rządzona przez Państwo Islamskie”.

Mimo że zdołał zranić jednego z nich, napastnik został szybko dwukrotnie postrzelony. Następnie został przewieziony do szpitala, gdzie prawdopodobnie przechodzi leczenie.

„Dwaj agenci użyli broni służbowej, by go  zneutralizować. Poszkodowanym zajęły się służby ratunkowe” – podały francuskie media, powołując się na komunikat prasowy SNCF, który obsługuje krajową sieć kolejową….

JIHADWATCH