ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja: Macron rozpoczyna unijną debatę na temat „bluźnierstwa i dżihadu”

utworzone przez | sty 20, 2022 | Wiadomości | 142 Komentarze

Islamskie prawa dotyczące bluźnierstwa są rdzeniem islamskiej ideologii.

Rozdział: Orzeczenie o znieważających proroka باب الْحُكْمِ فِيمَنْ سَبَّ النَّبِيَّ صلى الله عليه وسلم Opowiedział Abdullah Ibn Abbas:

Niewidomy mężczyzna miał niewolnicę-matkę, która znieważała Proroka (ﷺ) i dyskredytowała go. Zabronił jej, ale Ona nie przestała. Upomniał ją, ale nie porzuciła nałogu. Pewnej nocy zaczęła oczerniać Proroka (ﷺ) i wyzywać go. Wziął więc sztylet, położył go na jej brzuchu, przycisnął i zabił ją. Dziecko, które znalazło się między jej nogami, zostało umazane krwią, która tam była. Gdy nadszedł ranek, Prorok (ﷺ) został o tym poinformowany. Zebrał ludzi i powiedział: „Zaklinam przez Allaha człowieka, który dokonał tego czynu i zaklinam go swoim prawem, aby wstał”. Przeskakując między ludźmi i drżąc mężczyzna wstał. Usiadł przed Prorokiem (ﷺ) i powiedział: „Wysłanniku Allaha! jestem jej panem; znęcała się nad tobą i dyskredytowała Cię. Zabroniłem jej, ale Ona nie przestała i zganiłem ją, ale nie porzuciła nałogu. Mam od niej dwóch synów są jak perły, a ona była moją towarzyszką. Zeszłej nocy zaczęła cię oczerniać i dyskredytować. Wziąłem więc sztylet, położyłem go na jej brzuchu i naciskałem, aż ją zabiłem”. Następnie Prorok (ﷺ) powiedział: „Och bądź świadkiem, nie ma odwetu za jej krew”. Sunan Abi Dawud 4361

Islamscy klerycy aż za dobrze znają treść swoich własnych doktryn. Szariat jest niezgodny ze społeczeństwem zachodnim. Wolność słowa która obejmuje prawo do obrażania  jest kamieniem węgielnym każdego wolnego społeczeństwa. Francja nigdy nie była taka sama po masakrze w Charlie Hebdo, spotęgowanej ścięciem głowy nauczyciela Samuela Paty’ego za pokazywanie jego klasie karykatur Mahometa. W całym islamskim świecie 50 000 muzułmanów w samym Bangladeszu pojawiło się, by zaprotestować przeciwko karykaturom Mahometa. To samo dotyczy Pakistanu. Nie mieli problemu z zabiciem Paty, uważali że zasłużył na to co dostał za obrazę islamu.

Pakistan i Organizacja Współpracy Islamskiej są w konflikcie z wolnymi społeczeństwami i nadal wymuszają na Zachodzie podstęp „islamofobii”. Nie wolno obrażać islamu. Teraz, w bardzo spóźnionym procesie:

Francja rozpoczęła debatę w UE na temat „niezwykle delikatnej” kwestii bluźnierstwa i przemocy dżihadystycznej, co grozi dalszym wyobcowaniem europejskich muzułmanów.

Chrześcijaństwo jest rutynowo wyśmiewane i krytykowane, a antysemityzm jest powszechny na wiecach propalestyńskich. Jednak żadne zagrożenie przemocą nie pochodzi od chrześcijan czy żydów z powodu obelg i krytyki. W każdym kraju zachodnim powinna istnieć zerowa tolerancja, niepodlegająca negocjacjom polityka, zgodnie z którą krytyka islamu lub jakiejkolwiek ideologii nie jest poza zasięgiem. Debaty wywołane przez Macrona na temat bluźnierstwa i dżihadu powinny koncentrować się na odpowiedzialności imigrantów z krajów muzułmańskich za asymilację, jak każda inna grupa; w przeciwnym razie zakłócenia społeczne będą ogromne.

Francja również rozprawia się z meczetami głoszącymi dżihad i oczywiście jest za to określana mianem „islamofobii”. W głównym nurcie islamu szariat (który obejmuje brutalny dżihad) jest uważany za boski i niezmienny, więc nie jest zaskoczeniem ani tajemnicą, że większość meczetów szerzy ideologię szariatu.

„Bluźnierstwo i dżihad: Macron rozpoczyna debatę w UE”, Andrew Rettman, obserwator UE, 12 stycznia 2022 r.:

Francja rozpoczęła debatę w UE na temat „niezwykle delikatnej” kwestii bluźnierstwa i przemocy dżihadystycznej, co grozi dalszym wyobcowaniem europejskich muzułmanów.

„Ostatnie epizody pokazały niezwykle wrażliwą naturę pojęcia bluźnierstwa, które gromadzi i mobilizuje wszystkie nurty radykalnej sceny islamistycznej”, powiedział francuski prezydent UE w niedawnej notatce skierowanej do państw członkowskich.

Ta ewolucja zagrożenia wydaje się namacalna w kilku krajach europejskich” – dodał.

„Rzeczywiście, od początku 2020 r. Francja, Wielka Brytania i Niemcy stanęły w obliczu serii ataków, których wykonanie wydaje się odpowiadać temu zjawisku” – napisano.

„Tak jest w przypadku ostatnich siedmiu ataków popełnionych we Francji – w szczególności serii czterech ataków jesienią 2020 roku, w tym ścięcia głowy nauczyciela Samuela Paty” – powiedział Francja.

Omówiono trendy od upadku Państwa Islamskiego [Isis], reżimu dżihadystycznego w Iraku i Syrii.

„Nowy rodzaj zagrożenia” dotyczył osób, które „otrząsnęły się pod względem operacyjnym i ideologicznym z wpływu organizacji terrorystycznych [takich jak Isis]” – ostrzegła Francja.

„Ten rodzaj ataku … jest popełniany przez odizolowanych aktorów, którzy mają wątły lub nieistniejący związek z ruchem radykalnym i którzy byli wcześniej nieznani służbom wywiadowczym” – czytamy w dokumencie.

Niektórzy napastnicy cierpieli na „niestabilność psychiczną, a nawet zaburzenia psychiczne” – dodał.

„Czy państwa członkowskie podzielają powyższe stanowisko?”, zapytała Francja.

Odpowiedzi mają omówić ministrowie spraw wewnętrznych UE 3 marca.

A rozmowy mają na celu uzgodnienie 10 czerwca nowych zaleceń UE w sprawie „walki z terroryzmem”.

Jednak dyskusje przypadają w połowie francuskich wyborów, które mają się odbyć w kwietniu, w których prezydent Emmanuel Macron będzie rywalizował o głosy trzech prawicowych pretendentów – Valérie Pécresse oraz skrajnie prawicowej Marine Le Pen i Erica Zemmoura.

Klimat przedwyborczy stał się już toksyczny dla francuskich muzułmanów, a sam Macron i jego zatwardziały minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin prowadzą to, co jedna z organizacji pozarządowych, Europejska Sieć Przeciw Rasizmowi, nazwała „islamofobicznym polowaniem na czarownice”.

A dla niektórych komentatorów, takich jak mający siedzibę w Brukseli Shada Islam, decyzja Macrona, by teraz omawiać bluźnierstwo i dżihadyzm na szczeblu UE, może pogorszyć sytuację.

„Jest to rodzaj niebezpiecznego siania paniki na temat islamu i europejskich muzułmanów, przeciwko któremu UE musi się odeprzeć” – powiedziała EUobserver.

Ale dla innych badaczy tematu, takich jak Olivier Roy z Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Włoszech, francuski przywódca został wprowadzony w błąd.

Roy powiedział, że to szkoła islamu Barlevi, która powstała w Pakistanie, uczy tego rodzaju myślenia, które doprowadziło do zamordowania Paty’ego.

„Wręcz przeciwnie, salafici odrzucają wszelkie szczególne nabożeństwo do Proroka i nie podkreślają wymiaru bluźnierstwa” – powiedział Roy na tej stronie internetowej.

„Stanowisko Macrona wydaje się być takie, że należy bronić prawa do bluźnierstwa” – dodał Roy.

Ale jeśli wersja Macrona o obronie „laïcité” [sekularyzmu] zyskuje popularność w europejskiej polityce, może zrazić muzułmanów do każdego wyznania.

„Wielu młodych muzułmanów uważa bluźnierstwo przeciwko Prorokowi jako sposób [dla ludzi] na wyrażenie czystej islamofobii i ogólnie nienawiści do muzułmanów” – powiedział Roy.

W każdym razie, według Jessiki White, ekspertki ds. terroryzmu w Rusi, londyńskim think-tanku, francuskie memorandum UE w sprawie „nowego rodzaju zagrożenia” stwarzanego przez „odosobnionych aktorów” zawiera błędne fakty.

Zagrożenie nie było „nowe”, a napastnicy „nieczęsto byli odosobnieni”, nawet jeśli nie działali w imieniu Izydy – powiedziała.

„Bluźnierstwo było zaciekle bronioną i bronioną kwestią od początku religii i z pewnością nie jest specyficzne dla islamu… we Francji też nie jest nowe” – zauważyła….

JIHADWATCH