ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja: Konferencja dla pracowników miasta Strasburga przedstawia morderców jako ofiary „nasze obawy powodują terroryzm”

utworzone przez | gru 4, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Jest to zgodne z koncepcją „islamofobii” jako irracjonalnego „strachu” przed islamem. Widzicie, ta „islamofobia” prowadzi biednych dżihadystów do gwałtownych ataków. Biedne owieczki! Gdybyśmy tylko byli bardziej wyrozumiali!

„Strasburg: opozycja potępia „szokującą wiktymizację terrorystów” przez ratusz EELV”, przetłumaczone z „Strasburg: l’opposition dénonce une „victimisation des terrores choquante” par la mairie EELV”, Valeurs Actuelles, 30 listopada 2021 r.

Czy sądownictwo i państwo tworzą islamistycznych terrorystów? W Strasburgu wybuchła polemika po tym, jak opozycja miejska potępiła zorganizowanie konferencji dla pracowników miasta, o czym informuje L’Opinion. Powodem było seminarium internetowe zatytułowane „Zwycięstwa Daesh: kiedy nasze lęki wywołują terroryzm”. Fakt, że szkolenie to poprowadziła paryska prawniczka Marie Dosé budzi wątpliwości. W swojej najnowszej książce Les Victoires de Daech (Plon) prawniczka potępia „kontrproduktywny charakter reakcji prawnych i politycznych, które nie tylko nie osłabiają terroryzmu, ale mogą raczej pomóc w jego ożywieniu”, e-mail prezentujący szczegóły konferencji.

„Zwycięstwa Daesh to przede wszystkim porażki naszej republiki” – czytamy w dokumencie. Opozycja potępiła „szokującą wiktymizację terrorystów” oraz „polityczny i ideologiczny postulat”, na który nie ma miejsca w szkoleniu urzędników miejskich. „Sprawia, że ​​terroryści stają się ofiarami państwa. Sprawia to wrażenie, że trzeba nie ufać polityce państwa i sądownictwa bardziej niż radykałom” – powiedział gazecie „L’Opinion” Pierre Jakubowicz (Agir). „To przeciwieństwo tego, jaki powinien być republikański duch polityki publicznej” – zgodziła się Rebecca Breitman (Modem).

Zielona burmistrz Jeanne Barseghian nie odpowiedziała na debatę publiczną do wtorku 30 listopada. Nie jest to pierwsza kontrowersja, z jaką zmierzyła się burmistrz, jak donosi L’Opinion. Już raz została zadenuncjowana za przyznanie dotacji na meczet w pobliżu tureckiego stowarzyszenia kulturalnego, które rząd uznał „wbrew wartościom Republiki”.

JIHADWATCH