ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja honoruje męczennika, katolickiego księdza któremu dżihadyści poderżnęli gardło podczas mszy

utworzone przez | lip 31, 2021 | Wiadomości | 9 Komentarze

W świecie który w większości ignoruje najgorsze brutalności dżihadu z powodu podstępu „islamofobii”. Pokrzepiające jest to że ojciec Jacques Hamel nie został zapomniany.

Nawet papież Franciszek oświadczył, że „świat jest w stanie wojny”. Dzień po tym jak dwaj dżihadyści związani z Państwem Islamskim, Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean, zaatakowali francuski kościół i poderżnęli gardło księdzu Hamelowi. Abdel i Abdel krzyczeli „Allahu akbar” podczas barbarzyńskiego dramatu, podczas którego wzięli również dwie zakonnice jako zakładniczki.

Papież powiedział że to nie jest „wojna religijna… wszystkie religie głoszą pokój – to inni chcą wojny”. Podobnie jak wielu innych papież zignorował nakazy Koranu, takie jak:

A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy! 9:5 Józef Bielawski

Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!” 2:216 Józef Bielawski

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny o ogłoszenie Jacquesa Hamela świętym. Po mszy na cześć Hamela we Francji odbyła się również ceremonia państwowa. W której uczestniczyli minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin i burmistrz Saint-Étienne-du-Rouvray, Joachim Moyse. Darmanin stwierdził:

„Islamistyczne barbarzyństwo dotyka wszystkich symboli, które tworzą Francję. Czy zabójstwo księdza w jego kościele nie dotyka głęboko duszy Francji?”

Źródło JIHADWATCH