ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Federalni ujawniają tajną sieć lekarzy zajmujących się okaleczaniem żeńskich narządów płciowych

utworzone przez | wrz 22, 2021 | Wiadomości | 11 Komentarze

Inny efekt wielokulturowości został ujawniony w czwartek w Detroit, gdzie lekarz Jumana Nagarwala został oskarżona o dokonywanie okaleczania żeńskich narządów płciowych (FGM) u młodych dziewcząt w Stanach Zjednoczonych.

Jumana Nagarwala jest członkiem małej muzułmańskiej sekty pochodzącej z Indii, Dawoodi Bohras. Federalni powiedzieli w czwartek że inne lekarki w Kalifornii i Illinois, które należały do ​​sekty również przeprowadzały okaleczanie żeńskich narządów płciowych na nastolatkach. Sama Nagarwala w pewnym momencie pojechała do Waszyngtonu, aby poddać pięć nieletnich dziewcząt barbarzyńskiej i makabrycznej procedurze. Według Amy Markopoulos, adwokat Departamentu Sprawiedliwości „byli poszukiwani. To nie była dyskretna, jednorazowa okazja. … To nie było arbitralne… często podróż jest niezbędna do wykonania zabiegu.” Jest to najwyraźniej prawda, ponieważ liczba lekarzy chętnych do wykonania okaleczania żeńskich narządów płciowych znacznie przewyższa liczbę rodziców, którzy chcą go dla swoich córek.

Free Press zauważa, że ​​Nagarwala jest „oskarżona o wykonanie okaleczania żeńskich narządów płciowych na dziewięciu nieletnich dziewczynach z Michigan, Illinois i Minnesoty. W tym tych które płakały, krzyczały i krwawiły podczas zabiegu. Nagarwala zostaje oskarżona o wykonywanie tej brudnej roboty po godzinach w klinice innego lekarza w Livonia w stanie Michigan.

Prokuratura napotkała liczne przeszkody. „Odkąd sprawa pojawiła się w 2017 roku”, mówi Free Press, „większość zarzutów została wycofana, a federalna ustawa FGM została uznana za niekonstytucyjną w 2018 roku. Sprawa miała trafić na rozprawę w kwietniu 2019 roku w związku z pojedynczym zarzutem obstrukcji , ale COVID-19 uderzył i ściganie zostało wstrzymane. W tym roku, ku rozgoryczeniu obrony, prokuratorzy poszukiwali nowych zarzutów”. Jedna z nich opiera się na twierdzeniu, że „Nagarwala i jej trzy kohorty okłamały FBI na temat okaleczania żeńskich narządów płciowych, które miało miejsce w ich społeczności, i poinstruowały innych członków ich społeczności religijnej, aby zrobili to samo, gdyby FBI przyszło zadawać pytania”.

Amerykański sędzia okręgowy Bernard Friedman był tym, który uznał zakaz okaleczania żeńskich narządów płciowych za niekonstytucyjny w 2018 roku i może również uderzyć w nową sprawę. Działaczka przeciw FGM Mariya Taher uważa to za przerażające: „O mój Boże, to szaleństwo. Niestety, to ośmieli tych, którzy wierzą, że to musi być kontynuowane… poczują, że to jest przyzwolenie, że można to zrobić”. O FGM mówi: „To pogwałcenie praw człowieka jednej osoby. To forma przemocy ze względu na płeć. To jest przemoc kulturowa”.

Żródło JIHADWATCH