ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Fałszywe przestępstwa nienawiści w Indiach: muzułmanie rozpowszechniają zdjęcia zniszczonego, spalonego meczetu, ale żaden meczet nie został uszkodzony ani spalony

utworzone przez | paź 30, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

Policja z Tripura stwierdziła, że ​​„fałszywe zdjęcia” zniszczonego i spalonego meczetu są rozpowszechniane w mediach społecznościowych.

„…w Panisagar, North Tripura, żaden meczet nie został spalony, a udostępnione zdjęcia płonącego lub uszkodzonego meczetu są fałszywe i nie pochodzą z Tripury” – powiedziała policja.

Policja z Tripura powiedziała dalej, że „fałszywe” konta w mediach społecznościowych są tworzone i wykorzystywane do rozpowszechniania plotek wrażliwych na społeczność po przemocy we wtorek.

„Niektóre osoby za pomocą fałszywych identyfikatorów w mediach społecznościowych rozpowszechniają fałszywe wiadomości / plotki na Tripura”, powiedziała policja stanowa….

Dodał: „Prosimy ludzi ze wszystkich społeczności, aby nie wspierali i nie subskrybowali takich fałszywych dowodów tożsamości i nie rozpowszechniali takich fałszywych zdjęć. Zarejestrowaliśmy już sprawy i zostaną podjęte kroki prawne przeciwko wszystkim tym, którzy rozpowszechniają fałszywe wiadomości i plotki o charakterze społecznym”.

Policja powiedziała, że ​​„niektórzy próbują zakłócić spokojną sytuację komunalną w Tripura”.

„Antynarodowe i złośliwe elementy na Twitterze i Facebooku rozpowszechniają fałszywe wiadomości i plotki. Rozpowszechniane filmy i zdjęcia nie mają żadnego związku z incydentem w Panisagar. Żaden pożar nie miał miejsca w żadnym meczecie” – powiedział inspektor generalny policji Tripura – Saurabh Tripathi, cytowany przez agencję informacyjną ANI….

Źródło