ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Dzięki wsparciu USAF niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych sprowadza do Niemiec ośmiu dżihadystów z ISIS i ich 23 dzieci

utworzone przez | paź 10, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Co może pójść nie tak? To Niemcy! Nieważne, że opuścili Niemcy, aby dołączyć do podmiotu, który otwarcie jest w stanie wojny z Niemcami. Nie możemy pozwolić, aby takie szczegóły techniczne stanęły na drodze naszej moralnej wyższości, prawda?

Według doniesień medialnych Niemcy przywiozły z Syrii osiem Niemek i dzieci. W przeszłości przyłączyli się do terrorystycznej milicji „Państwa Islamskiego” (IS). W środę późnym wieczorem na lotnisku we Frankfurcie oczekiwano samolotu z kobietami i ich 23 dziećmi na pokładzie.

Według „Bilda” zostali przywiezieni z kurdyjskiego obozu w północnej Syrii przez zespół z niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego, przy wsparciu Sił Powietrznych USA.

MSZ w Berlinie początkowo nie chciał potwierdzać doniesień w środę wieczorem. Według informacji Deutsche Presse Agentur na środę zaplanowano akcję powrotu kobiet i dzieci z Syrii. Niektórzy dorośli prawdopodobnie staną przed sędzią po przybyciu do Niemiec. Według „Spiegla” sześć z ośmiu kobiet ma nakazy aresztowania wydane przez władze sądownicze.

Jak donosi magazyn informacyjny, kobiety w wieku od 30 do 38 lat spędziły lata ze swoimi dziećmi w obozie antyterrorystycznym al-Hol w północnej Syrii, strzeżonym przez kurdyjskich bojowników. W ramach akcji humanitarnej są teraz w drodze powrotnej do swojego kraju czarterowym odrzutowcem.

Powielanie

Według „Spiegla”, oprócz kobiet z Niemiec, na pokładzie maszyny znajdowały się również trzy podejrzane o współprace z IS z Danii z 14 dziećmi. To największa jak dotąd repatriacja Niemców z Syrii, donosi „Bild”. Ze względu na wsparcie wojska amerykańskiego akcja została potraktowana szczególnie delikatnie.

Austria sprowadziła z powrotem dwoje dzieci rzekomo zmarłej wiedeńskiej zwolenniczki IS Sabiny S. W tej sprawie pieczę nad dziećmi otrzymali dziadkowie. Austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakłada obecnie, że w północno-wschodniej Syrii jest kilkanaście osób posiadających austriackie obywatelstwo, z których około połowa to dzieci.

Źródło