ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Dobre wieści! Nielegalni migranci mogą latać bez dowodu tożsamości

utworzone przez | gru 14, 2021 | Wiadomości | 10 Komentarze

To niepokojące odkrycie pochodzi od przedstawiciela Lance’a Goodena (Texas), który badał Administrację Bezpieczeństwa Transportu (TSA) w ramach śledztwa w sprawie tego, co Daily Caller określił jako „demaskowanie operacji przemieszczania migrantów przez kraj bez standardowej dokumentacji.”

Gooden wraz z przedstawicielami David McKinley i Mary Miller, napisali do administratora TSA Davida Pekoske: „Prosimy o wyjaśnienie zasad i procedur Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) w celu ochrony systemów transportowych i łagodzenia zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego. Mam poważne obawy, że TSA aktywnie pomaga nielegalnym imigrantom podróżującym po całym kraju bez odpowiedniej identyfikacji. Dlatego prosimy TSA o pomoc w identyfikowaniu i zapobieganiu bezprecedensowemu napływowi nielegalnych imigrantów do i na terenie Stanów Zjednoczonych oraz roli, jaką TSA odegrała w ułatwianiu tego napływu migrantów”.

Przedstawiciele zapytali: „Jakie zasady i procedury obowiązują w celu identyfikacji i kontroli obywateli spoza USA/Kanadyi, którzy nie posiadają dokumentów wydanych przez rząd USA ani paszportów?”

W chwili pisania tego listu Pekoske nie odpowiedział na list. Jednak według Daily Caller TSA wysyła wiadomość e-mail do biura Goodena, mówiąc, że „akceptuje alternatywne formy identyfikacji, w tym zawiadomienie o stawiennictwie (NTA) w sądzie”. NTA jest wydawane dopiero po tym, jak agenci „przetworzyli dane biometryczne migrantów, zrobili im zdjęcia i przeszukali ich odciski palców w bazach danych imigracyjnych i National Crime Information Center (NCIC)”.

Brzmi świetnie, ale w praktyce nie jest tak skuteczne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Said Gooden: „Kiedy zapytałem funkcjonariusza straży granicznej o TSA zezwalającą migrantom na lot bez identyfikacji, powiedzieli mi, że zawiadomienie o pojawieniu się nie jest wystarczającą identyfikacją i często muszą wierzyć migrantom na słowo, że są tym, za kogo się podają . TSA i organizacje non-profit narażają miliony Amerykanów podróżujących na Boże Narodzenie, pozwalając tym nieznanym i niesprawdzonym migrantom wsiadać do samolotów i latać przez cały kraj”.

TSA, co nie dziwi, nie zgadza się z tym, twierdząc, że „w porozumieniu ze swoimi odpowiednikami DHS, TSA zidentyfikowała również alternatywne formy dowodu tożsamości do wykorzystania w szczególnych okolicznościach w punkcie kontrolnym, takich jak obywatele spoza USA lub obcokrajowcy, którzy nie dopuszczalna forma dowodu tożsamości. W przypadku podróżnych w normalnych okolicznościach, którym brakuje akceptowalnych lub alternatywnych form dowodu tożsamości, TSA dzwoni do National Transportation Vetting Centre (NTVC), które próbuje zweryfikować tożsamość podróżnego, wykorzystując informacje o danej osobie wraz z informacjami z różnych rządowych i komercyjnych baz danych”.

Przeczytaj resztę tutaj.

JIHADWATCH