ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Dania broni wolności słowa, zobowiązuje się chronić nauczycieli przed groźbami, nawet jeśli obrażają Mahometa

utworzone przez | gru 23, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

Miejmy nadzieję, że stanie się to nowym trendem. To zdumiewające jak jakikolwiek kraj zachodni może nawet rozważać zrzeczenie się prawa do wolności wypowiedzi, zdradzając przy tym historyczne ofiary swoich obywateli na rzecz wolności. Jeszcze gorsza jest perspektywa narodu pozwalającego na własną działalność wywrotową w obliczu monumentalnych dowodów na to, czym jest ideologia islamska.

Dania może zacząć od odrzucenia koncepcji „islamofobii”, zastępując ją terminem „antymuzułmańska bigoteria”, aby było jasne, że nie ma ona na celu zduszenia krytyki islamu czy terroryzmu dżihadu. Podobnie jak wszyscy inni muzułmanie muszą nauczyć się, jak znosić obrazy swojej wiary jeśli zdecydują się żyć w wolnych społeczeństwach.

Kudo dla Danii za spróbowanie. Jednak strach i groźby śmierci pozostaną problemem.

Jak Dania zamierza chronić swoich obywateli, którzy mogą obrazić islam?

„Dania zobowiązuje się chronić nauczycieli przed groźbami wolności słowa”, Euronews, 17 grudnia 2021 r.:

Dania twierdzi, że podejmie środki w celu ochrony wolności wypowiedzi nauczycieli i zapobieżenia ryzyku „autocenzury”.

Duński rząd stwierdził, że nauczyciele powinni mieć możliwość wypowiadania się na niektóre tematy, w tym karykatury proroka Mahometa, Holokaust, prawa kobiet i kwestie LGBT+.

Rządząca partia socjalistyczna zapowiedziała, że ​​w styczniu rozpocznie w parlamencie dyskusje na temat „wolności słowa”.

„Niedopuszczalne jest, aby przemoc i groźby tworzyły autocenzurę i cenzurę w szkołach” – powiedział duński minister sprawiedliwości Nick Hækkerup.

„Wszyscy nauczyciele muszą czuć się wolni i bezpieczni w swoim nauczaniu, a Parlament ma obowiązek to zapewnić” – dodał.

W zeszłym tygodniu duńska opozycja uzyskała poparcie większości dla jej propozycji nauczania w szkole na podstawie karykatur proroka Mahometa.

Karykatury — które po raz pierwszy zostały opublikowane przez duńską gazetę Jyllands-Posten w 2005 roku — wywołały bezprecedensową falę antyduńskich nastrojów w kilku krajach muzułmańskich. Islam surowo zabrania przedstawiania Mahometa.

Karykatury były również związane z atakiem terrorystycznym na francuski tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo” w Paryżu w 2015 r., w którym zginęło 12 osób.

W zeszłym roku francuski nauczyciel historii Samuel Paty został ścięty po pokazaniu karykatur Mahometa podczas lekcji na temat wolności słowa.

Dania powiedziała, że ​​wielu nauczycieli w tym kraju obawia się „przemocy lub gróźb przemocy” w związku z ich pracą….

JIHADWATCH