ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

„Czas zniszczyć fałszywych bogów”: magazyn ISIS wzywa do zniszczenia hinduskich idoli w Indiach

utworzone przez | lis 24, 2021 | Wiadomości | 1 komentarz

Państwo Islamskie (ISIS) otwarcie wzywa do zniszczenia hinduskich bóstw w Indiach. Czy to zagrożenie tylko dla idoli hinduskich bóstw w kraju, czy też sami Hindusi są celem Państwa Islamskiego?

Najnowsza okładka magazynu Voice of Hind, czasopisma powiązanego z ISIS z wyglądu nie wróży dobrze Indyjskim bożkom. Okładka przedstawia wysoki na 120 stóp idol hinduskiego bóstwa Shivy, który znajduje się w świątyni w Murudeshwara, Karnataka. Jest głównym celem pielgrzymek i atrakcją turystyczną w południowych Indiach. Kultowy idol został cyfrowo zburzony i ścięty w prawdziwym stylu ISIS; na wierzchołku umieszczono czarną flagę ISIS, a pod nią napisano wiadomość „Czas złamać fałszywych bogów”.

Okładka oczywiście budzi poważne obawy związane z bezpieczeństwem. Indie są otoczone przez muzułmańskich sąsiadów i mają w sobie liczne elementy dżihadystyczne; mogliby połączyć siły, aby obalić jedną z największych świeckich demokracji w regionie.

Oburzeni internauci wezwali rząd indyjski do zwiększenia środków bezpieczeństwa wokół Murudeshwary i świątyni, która stanowiła tło dla magazynu ISIS.

Sprawę zrozumiał polityk z partii rządzącej Dinakar Keshav Shetty. Dzieląc się niepokojącym obrazem na swoich kontach w mediach społecznościowych. Członek Zgromadzenia Ustawodawczego powiedział, że dzięki postom w mediach społecznościowych dowiedział się, że magazyn Państwa Islamskiego Voice of Hind wezwał do zburzenia posągu Shivy w świątyni Murdeshwara. Podkreślił fakt, że obrona i rozwój świątyń hinduistycznych jest najważniejsza dla partii Bharatiya Janata. Zapewnił, że siły obronne Indii są wystarczająco silne i potężne, aby unicestwić tych, którzy stoją za tymi groźbami. Dodał że minister spraw wewnętrznych został poinformowany o tym zagrożeniu. Zapewnił również opinię publiczną, że wkrótce zostanie zapewnione dodatkowe bezpieczeństwo w świątyni Murdeshwara. Nadmorskie miasto znajduje się w pobliżu wrażliwego miasta Bhatkal, które jest pod stałym nadzorem indyjskich agencji wywiadowczych z powodu regularnych działań antynarodowych.

Voice of Hind, wspólne przedsięwzięcie pro-ISIS, media Al-Qitaal Media Center i Junudul Khilafah al-Hind, można określić jako internetowy magazyn propagandowy skoncentrowany na Indiach.

W poprzednich wydaniach magazyn pisał obszernie o atakach na indyjskie siły bezpieczeństwa, szukał zemsty za zamieszki antyhinduskie w Delhi w 2020 r. i omawiał, jak najlepiej wykorzystać sytuację pandemiczną żeby atakować Indie.

Indyjska Narodowa Agencja Śledcza (NIA) twierdzi, że radykalny magazyn islamski jest tworzony przez świeżo upieczonych absolwentów i tłumaczy działających z „instalacji typu call center” w pakistańskich Karaczi i Islamabadzie. Osoby odpowiedzialne za zestawianie treści znajdują się w Afganistanie i Indiach; niektórzy twórcy treści zostali zrekrutowani również z Bangladeszu i Malediwów. Jednak redagowanie artykułów, projektowanie stron i publikowanie końcowego materiału ma miejsce tylko w placówce w Pakistanie.

Nie można też pominąć zaangażowania młodzieży muzułmańskiej w Kaszmirze. NIA, dysponując fachową wiedzą techniczną, ustaliła że ​​istnieją powiązania z południowym Kaszmirem.

W lipcu tego roku trzech mężczyzn – Tanveer Ahmad Bhat, Umar Nisar i Rameez Ahmad Lone – zostało aresztowanych w południowym Kaszmirze za rzekome powiązanie ze spiskiem rekrutacji indyjskiej młodzieży muzułmańskiej do dżihadu. 

Podobno zatrudniono również tłumaczy do publikowania artykułów tematycznych w lokalnych językach, w tym tamilskim, bengalskim i malajalam. Niejaki Jufri Jawhar Damudi został aresztowany przez NIA w sierpniu za tłumaczenie treści Voice of Hind na różne języki południowoindyjskie i stworzenie kilku pseudo-identyfikatorów na różnych platformach czatowych. Co ciekawe aresztowania tego dokonano z obszaru Bhatkal w Karnataka, który jak omówiono wcześniej znajduje się w pobliżu Murudeshwary, miejsca  hinduskiego idola, którego ISIS umieściło na okładce ich magazynu.

JIHADWATCH