ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Co jest najlepsze w życiu ? ? ?

utworzone przez | wrz 28, 2021 | Artykuły, Islam, Koran, Mahomet, Pan Jezus | 9 Komentarze

David Wood

Można wiele się nauczyć o wierzeniach ludzi pytając ich: “co jest najlepsze w życiu ?”.

Dawno temu pewien Generał powiedział jednemu ze swoich wojowników:

Wojownik odpowiedział:

Otwarty step, sokół na ramieniu i wiatr we włosach, mówi jak miłośnik przyrody. Generał jednak nie był miłośnikiem przyrody więc odparł:

Powiedziane jak na prawdziwego barbarzyńcę przystało ! Odnotuj że teraz wiemy bardzo wiele rzeczy o tych ludziach, tylko po wysłuchaniu odpowiedzi na jedno pytanie “co jest najlepsze w życiu ?”.

Jeśli chodzi o figury historyczne takie jak Pan Jezus czy Apostoł Paweł lub Mahomet możemy bardzo łatwo domyślić się jak by odpowiedzieli na to pytanie “Co jest najlepsze w życiu ?”, studiując ich nauki i odkrywając jak odpowiadali na to co jest najlepsze lub najbardziej ważne. 

Zacznijmy od Mahometa, co według Mahometa było najlepsze w życiu:

Rozdział: Wyższość dżihadu  باب فَضْلُ الْجِهَادِ وَالسِّيَرِ Opowiada Abu Huraira: Pewien człowiek przyszedł do Wysłannika Allaha (ﷺ) i powiedział:Poinstruuj mnie, co jest równe Dżihadowi (w nagrodę)”. Odpowiedział: „Nie znajduję takiego czynu”. Następnie dodał: „Czy możesz, kiedy muzułmański wojownik jest na polu bitwy, wejść do swojego meczetu, aby modlić się bez przerwy i szybko i nigdy nie przerywać postu?” Mężczyzna powiedział: „Ale kto może to zrobić?” Abu-Huraira dodał: „Mudżahedin (tz. Muzułmański wojownik) jest nagradzany nawet za kroki swojego konia, gdy wędruje on w walce (by się paść) związany długą liną”. Sahih al-Bukhari 2785

Nie ma niczego większego od Dżihadu !

Rozdział: Al-Hur-ul-‘Ein  بَابُ الْحُورُ الْعِينُ وَصِفَتُهُنَّ Opowiada Anas bin Malik: Prorok (ﷺ) powiedział: „Nikt, kto umrze i znajdzie dobro od Allaha (w życiu ostatecznym), nie chciałby powrócić na ten świat, nawet gdyby otrzymał cały świat i wszystko, co na nim jest, z wyjątkiem męczennika, który widząc wyższość męczeństwa, chciałby wrócić na świat i zostać ponownie zabitym (w imię Allaha)Sahih al-Bukhari 2795

Po tym jak dostaniesz się do islamskiego raju, nie ma nic na tym świecie do czego chciałbym wrócić, z wyjątkiem chęci ponownego poniesienia śmierci dla Allaha walcząc i wyżynając niewiernych w Dżihadzie. 

Rozdział: Al-Hur-ul-‘Ein  بَابُ الْحُورُ الْعِينُ وَصِفَتُهُنَّ Opowiada Anas: Prorok (ﷺ) powiedział: „Pojedynczy wysiłek (walki) w Sprawie Allaha po południu lub przedpołudniem jest lepszy niż cały świat i cokolwiek na nim jest… Sahih al-Bukhari 2796

Mahomet jest bardzo precyzyjny w tej kwestii, walcząc w Dżihadzie nie jest tylko lepsze od tego czy tamtego, jest lepsze niż cały świat !  Więc jeśli spytamy Mahometa:

“Co jest najlepsze w życiu ?” jego odpowiedź byłaby:

Umrzeć za Allaha wyżynając niewiernych !

Czyli dość podobnie do Conana tylko z religijnym twistem.


Teraz zapytajmy Pana Jezusa “co jest najlepsze w życiu ?

Pan Jezus nigdy nie był spytany co jest najlepsze w życiu, ale został zapytany w podobny sposób. W Ewangelii Marka jeden ze skrybów zapytał Pana Jezusa jakie jest najważniejsze przykazanie. Są przykazanie na różne aspekty życia ale jakie jest najważniejsze przykazanie.

Podszedł jeden z uczonych w Piśmie i słysząc, że ze sobą rozmawiali oraz widząc, że im dobrze odpowiedział, zapytał go: Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich? A Jezus mu odpowiedział: Pierwsze przykazanie ze wszystkich jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, nasz Bóg, Pan jest jeden. Będziesz więc miłował Pana, swego Boga, całym swym sercem, całą swą duszą, całym swym umysłem i z całej swojej siły. To jest pierwsze przykazanie. A drugie jest do niego podobne: Będziesz miłował swego bliźniego jak samego siebie. Nie ma innego przykazania większego od tych. Marek 12:28-31 

Najważniejszymi przykazaniami według Pana Jezusa jest kochać Boga i swojego bliźniego. 

Więc Panie Jezu “Co jest najlepsze w życiu ?” 

Odpowiedz Pana Jezusa: “Kochać Boga i kochać innych”.

Ale co z Apostołem Pawłem ? Mamy odpowiedź Pawła w 1 Liście do Koryntian.

Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak, żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I choćbym rozdał na żywność dla ubogich cały swój majątek, i choćbym wydał swoje ciało na spalenie, a miłości bym nie miał, nic nie zyskam. 1 List do Koryntian 13:1-3

Co według Apostoła Pawła jest najważniejsze w życiu ? Miłość 

Więc widzieliśmy 5 odpowiedzi na pytanie:

“co jest najlepsze w życiu ?”

Katański Wojownik twierdzi że: Otwarty step, sokół na ramieniu i wiatr we włosach.

Conan Barbarzyńca mówi: Zniszczyć wroga, patrzeć jak klęczy przed tobą i słuchać lamentu jego kobiet.

Mahomet twierdzi: Umrzeć za Allaha wyżynając niewiernych !

Pan Jezus: Kochać Boga i kochać innych.

Apostoł Paweł: Miłość.

Nie musimy się martwić Katańskim Wojownikiem albo Conanem bo to fikcyjne postacie które nie mają żadnych wyznawców. Ale można powiedzieć że połowa populacji ludzkości wierzy w jakąś kombinacje nauk Pana Jezusa, Pawła i Mahometa. I jeśli miliony ludzi wezmą kogoś za wzór do naśladowania, wartości jakie ta osoba sobą reprezentuje nagle stają się bardzo ważne. Gdyż te wartości mają na Ciebie wpływ niezależnie czy Ty masz tę osobę za wzór do naśladowania czy nie. 

Innymi słowy wiara Mahomet w to że śmierć za Allaha jest najlepsza w życiu ma na Ciebie wpływ niezależnie czy wierzysz Mahometowi czy nie. Chociaż w minimalnym stopniu ma na Ciebie wpływ poprzez jego naśladowców. W taki sam sposób działają słowa Pana Jezusa i Pawła, działają one na Ciebie niezależnie od tego czy jestes chrzescijaninem czy nie. Możesz narzekać na Pana Jezusa i Pawła ile chcesz, ale i tak już zaabsorbował czyść ich wartości, gdyż ich wartości mają wpływ na społeczeństwo. One również sprawiają że ludzie jak My nie zgadzają się z ludźmi jak Conan. 

Więc co o tym myślicie, co według was jest najlepsze w życiu ? Wy muzułmanie zgadzacie się ze swoim prorokiem czy może jednak z Panem Jezusem ? My Chrzescijanie jestesmy zobligowani do zgadzania się z Panem Jezusem i Pawłem, My przesiąkliśmy ich wartościami. A co wami ateistami, zgadzacie z którąś z odpowiedzi jakie daliśmy, i czy potraficie obronić swoją odpowiedź bez udziału waszych uczuć. 

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=oj2SKGFa9-8

Kanał YouTube >> Acts17Apologetics

Tłumaczenie Marek_P