ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Bangladesz: Muzułmanie niszczą świątynię ISKCON w Noachali, mordują Hindusa

utworzone przez | paź 16, 2021 | Wiadomości | 5 Komentarze

Tłum rzekomo zaatakował w piątek świątynię ISKCON-u w dystrykcie Noachali w Bangladeszu i według społeczności jeden z jej członków został zabity.

„Z wielkim żalem dzielimy się wiadomością o członku ISKCON-u, Partha Das, który został wczoraj brutalnie zabity przez tłum składający się z ponad 200 osób. Jego ciało znaleziono w stawie obok świątyni. Wzywamy rząd Bangladeszu do natychmiastowego działania w tym zakresie” – powiedział oficjalny apel społeczności ISKCON na Twitterze.

ISKCON w kolejnym tweecie napisał: „Świątynia ISKCON-u i wielbiciele zostali dziś brutalnie zaatakowani przez tłum w Noakhali w Bangladeszu. Świątynia doznała znacznych szkód. Wzywamy rząd Bangladeszu do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim Hindusom i postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.”…

Rzekomy atak na świątynię miał miejsce pomimo zapewnień premiera Bangladeszu Szejka Hasiny o surowych działaniach po incydentach przemocy społecznej, że ci którzy zaatakowali świątynie hinduistyczne, będą ścigani i ukarani.

Po doniesieniach o atakach na świątynie hinduskie rząd Bangladeszu wzmocnił zabezpieczenia, aby ułatwić obchody Durga Puja w kraju. Sytuacja bezpieczeństwa skłoniła również władze do rozmieszczenia sił paramilitarnych i kontyngentów policji w całym kraju.

Lokalne media podały że sytuacja w Chandpur, Cox’s Bazar, Bandarban, Sylhet, Chittagong i Gazipur pozostała ponura po atakach i starciach. Rząd Bangladeszu zapewnił hinduską społeczność w kraju o poprawie bezpieczeństwa i powiedział, że żołnierze Straży Granicznej Bangladeszu (BGB) zostali rozmieszczeni w 22 dystryktach w celu utrzymania bezpieczeństwa….

Źródło