ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Bangladesz: Fatwa wymaga, aby kobieta rozwiodła się z mężem, poślubiła innego mężczyznę, rozwiodła się z nim i ponownie poślubiła męża

utworzone przez | wrz 30, 2021 | Wiadomości | 5 Komentarze

Dziwne, że wydano w związku z tym nakazy aresztowania, ponieważ wyraźnie przestrzegano nakazów Koranu. Nikah halala jest jednym z najbardziej dziwacznych i odrażających aspektów prawa islamskiego. Jest to małżeństwo tymczasowe, które umożliwia kobiecie powrót do poprzedniego męża po rozwodzie. Jeśli jej mąż trzykrotnie powie jej „Rozwodzę się z tobą”, nie może do niego wrócić, dopóki nie poślubi innego mężczyzny, skonsumuje małżeństwo, a następnie rozwiedzie się z nowym mężem. Jest to oparte na Koranie. Przepisy Allaha dotyczące rozwodów podkreślają w odniesieniu do kobiet, że „mężczyźni mają nad nimi stopień” (Koran 2:228). Być może dlatego mężczyźni mogą rozwieść się ze swoimi żonami, mówiąc po prostu „Talaq” — jesteś rozwiedziony lub ja się z tobą rozwiodę. Tak łatwa procedura prowadzi do rozwodów w przypływie gniewu, po których następuje pojednanie — a Koran przewiduje to i stara się temu zapobiec, stanowiąc, że mąż, który trzykrotnie rozwodzi się z żoną, nie może się z nią pogodzić, dopóki nie poślubi innego mężczyzny i jest z kolei przez niego rozwiedziona: „A jeśli rozwiódł się z nią [po raz trzeci], to nie jest mu dozwolona, ​​dopóki nie poślubi innego męża niż on” (Koran 2:230).

Sąd w Bangladeszu Panchagarh wydał nakazy aresztowania dla dziewięciu osób rzekomo zaangażowanych w wydanie fatwy za małżeństwo „halala”, co doprowadziło do czteromiesięcznej izolacji pary w średnim wieku w ich wiosce.

Aynal Haque, lat 52, i jego żona Jamiran, lat 42, byli celem „fatwy” radykalnego przywódcy islamistycznego (edyktu religijnego) wzywającego Jamirana do poślubienia innego mężczyzny, rozwodu z nim, a następnie ponownego małżeństwa z Aynal. Ponieważ para zignorowała dyktat, przywódca islamistów poprosił wszystkich w sąsiedztwie wioski Salimnagar o odizolowanie pary za karę.

Policja zbadała incydent i przedstawiła raport oskarżając dziewięć osób – M. Shahjahan, Mufti Md Anwar Hossain, M. Nasir Uddin, M. Amir Chan, M. Shaheed, M. Sorman Ali, M. Julhaque, M. Mastafa i M. Rasel.

Sędzia Sądowy M.M. Mahbub Islam wydał nakazy sądowe po tym, jak policja złożyła w niedzielę raport z dochodzenia, powiedział inspektor sądowy Anisur Rahman….

Źródło 1

Źródło 2