ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Afganistan: Talibowie zabraniają kierowcom odtwarzania muzyki w samochodach

utworzone przez | gru 30, 2021 | Wiadomości | 7 Komentarze

Ilekroć zauważamy że prawo islamskie zabrania muzyki (poza nasheeds, czyli pieśniami cappella zachęcającymi do dżihadu), jesteśmy oczerniani jako obleśni islamofoby, ale to prawda:

Hadith Qudsi 19:5: „Prorok powiedział, że Allah nakazał mu zniszczyć wszystkie instrumenty muzyczne, bożki, krzyże i wszelkie pułapki ignorancji”. (Hadis Qudsi, czyli święte hadisy w których Mahomet przekazuje słowa Allaha, chociaż tych słów nie ma w Koranie.)

Mahomet gdzie indziej mówi:

(1) „Allah Potężny i Majestic posłał mnie jako wskazówki i miłosierdzie do wierzących i nakazał mi pozbyć się instrumentów muzycznych, fletów, strun, krucyfiksów i afery z przedislamskiego okresu ignorancji”.

(2) „W Dniu Zmartwychwstania Allah wleje stopiony ołów do uszu każdego, kto siedzi i słucha muzyki”.

(3) „Pieśń sprawia, że ​​w sercu rośnie hipokryzja, tak jak woda ziele”.

(4) „Ta społeczność doświadczy pochłonięcia niektórych ludzi przez ziemię, przeobrażenia niektórych w zwierzęta i obsypania kamieniami”. Ktoś zapytał: „Kiedy to nastąpi, Wysłanniku Allaha?” i powiedział: „Kiedy pojawiają się pieśniarki i instrumenty muzyczne, a wino jest uważane za dozwolone”.

(5) „Będą narody mojej Wspólnoty, które będą uważały, że cudzołóstwo, jedwab, wino i instrumenty muzyczne będą zgodne z prawem…”. — Reliance of the Traveller rozdział 40.0

„Talibowie zabraniają muzyki w samochodach”, ANI, 26 grudnia 2021 

Kabul [Afganistan], 25 grudnia (ANI): Talibowie zabronili kierowcom odtwarzania muzyki w pojazdach i przewożenia kobiet bez hidżabu jako pasażerów, poinformowały w sobotę media.

Powołując się na Ministerstwo Szerzenia Cnoty i Zapobiegania Rozpustom, poinformował, że wydano pisemne zalecenie w tej sprawie.

W październiku talibowie zakazali muzyki na żywo, na weselach i nakazali mężczyznom i kobietom świętowanie w różnych salach.

Podczas ostatnich rządów talibów, od 1996 do 2001 roku, kobiety były zmuszane do noszenia burki, a nie mogły wychodzić na zewnątrz bez męskiego opiekuna. Brutalnie narzucano czasy modlitw, mężczyzn zmuszano do zapuszczania brody. Policja moralna została umieszczona na każdej ulicy, aby ukarać opornych surowymi karami, takimi jak chłosta, amputacje, publiczne egzekucje, donosi New York Post….

Ministerstwo ds. Promowania Cnoty i Zapobiegania Rozpustom również wydało „wytyczne religijne” wzywające afgańskie kanały telewizyjne do zaprzestania pokazywania kobiet w dramatach i telenowelach…

JIHADWATCH