ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Afganistan: Talibowie „skazują telewizję na śmierć”, rozbija instrumenty muzyczne i wszystko co jest zabronione w islamie

utworzone przez | sty 1, 2022 | Wiadomości | 7 Komentarze

„‘Imran bin Husain opowiadał, że Wysłannik Allaha (saw) powiedział: ‘W tej Ummah nastąpi zawalenie się ziemi, przemiana i Qadhf’. Pewien człowiek wśród muzułmanów powiedział: ‘O Wysłanniku Allaha! Kiedy to jest?’ Powiedział: ‘Kiedy śpiewają niewolnice, szerzy się muzyka i picie środków odurzających’” (Jami` at-Tirmidhi 2212)

Rozdział: Kary(22)باب الْعُقُوبَاتِ ‏
Opowiedział Abu Malik Ash’ari, że Wysłannik Allaha (ﷺ) powiedział:
Ludzie z mojego narodu będą pić wino, nazywając je innym imieniem, i będą dla nich grać na instrumentach muzycznych i śpiewające dziewczęta (będą dla nich śpiewać). Bóg sprawi, że pochłonie ich ziemia i zamieni ich w małpy i świnie.  Sunan Ibn Majah 4020

Rozdział: Legalny sposób obchodów dwóch świąt Eid(3)باب سُنَّةِ الْعِيدَيْنِ لأَهْلِ الإِسْلاَمِ
Opowiadana Aisha: Abu Bakr przyszedł do mojego domu, podczas gdy dwie małe dziewczynki Ansari śpiewały obok mnie historie Ansarów dotyczące Dnia Buath. I nie byli śpiewakami. Abu Bakr powiedział protestując: „Instrumenty muzyczne szatana w domu Wysłannika Allaha (ﷺ)!” Stało się to w dniu `Id’ i Wysłannik Allaha (ﷺ) powiedział: „O Abu Bakr! Istnieje `Id dla każdego narodu i jest to nasz `Id”. Sahih al-Bukhari 952

„Afganistan: Talibowie„ skazują telewizję na śmierć ”, niszczą partytury instrumentów muzycznych”, Zaini Majeed, Republic World, 30 grudnia 2021 r.:

Talibowie zapewniali Afgańczyków o „wolności” i że „nie ma potrzeby uciekać z kraju”. „Nie bój się” – powiedział prezenter programu debaty politycznej w afgańskiej telewizji, gdy co najmniej ośmiu uzbrojonych talibów otoczyło go NA ŻYWO przed kamerą. Teraz tak zwani talibowie, którzy obiecywali wolność prasy i „żadnych gróźb” dla ekipy telewizyjnej, zmusili mężczyznę do złożenia przysięgi, że „nigdy więcej nie będzie oglądał telewizji”. A potem talibowie skazał telewizor na śmierć.

Incydent miał miejsce w środę, 29 grudnia w Afganistanie i wstrząsnął ludnością afgańską. Materiał filmowy po raz pierwszy udostępniony przez pakistańskiego dziennikarza Hamzę Azhara Salama, robi furore w Internecie i pokazuje członków talibów terroryzujących domy z których w sierpniu wycofały się wojska amerykańskie. Wycofały się na rozkaz prezydenta Joe Bidena który postanowił zakończyć 20-letnią wojne. 

„Niedozwolone z szariatu”
W przerażającym filmie talibowie, którzy narzucili surowe prawo szariatu po przejęciu władzy politycznej, zmuszają mężczyznę do złożenia przysięgi, że nigdy więcej nie będzie oglądać telewizji. Wynika to rzekomo z przekonania wśród islamistycznych ekstremistów, że w szariacie (islamskim prawie) nie wolno oglądać telewizji. Talibowie są widziani, jak rozbijają telewizor i niszczą dziesiątki instrumentów muzycznych, w tym harfę, ponieważ jest to „haram” [zakazane] w islamie. Pakistański dziennikarz Hamza Azhar Salam, który jako pierwszy udostępnił nagranie, wydawał się normalizować zachowanie, podkreślając, że „w przyszłości wszystko może się zmienić”.

Chociaż czyn talibów nie został potępiony, Salam powtórzył, że incydent był podobny do tego, co praktykowali maulwi [islamscy uczeni religijni] w Pakistanie. „Byli również przeciwni telewizji, radiu i innym formom rozrywki, jednak teraz korzystają z tych platform” – powiedział. „Talibowie mogą zrobić to samo w odpowiednim czasie”, napisał, dzieląc się niepokojącym materiałem filmowym. Pozostaje niejasne, czy zniszczone instrumenty muzyczne zostały zabrane ze sklepów muzycznych w całym Afganistanie, czy też właściciele też zostali ukarani….

JIHADWATCH