ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Afganistan: Talibowie nakazują ścięcie manekinów po tym, jak szef Ministerstwa Cnoty orzekł, że są „bożkami”

utworzone przez | sty 3, 2022 | Wiadomości | 0 komentarzy

„Taliban nakazuje ścinanie głów… od manekinów: afgańskim sklepom odzieżowym mówi się, że głowy ich manekinów obrażają islam”, Chris Pleasance, MailOnline, 31 grudnia 2021 r.

Talibowie zaczęli ścinać głowy manekinom sklepowym w Afganistanie za obrazę ich ścisłej interpretacji islamu.

Sprzedawcom w zachodniej prowincji Herat powiedziano, aby odcinali głowy swoim manekinom po tym, jak islamscy urzędnicy uznali, że posągi są „bożkami”.

Bałwochwalstwo lub oddawanie czci bożkom jest uważane za grzech ciężki w islamie, który zakazuje czczenia kogokolwiek poza Allahem – uważanym za jedynego Boga.

Orzeczenie zostało wydane w tym tygodniu przez Ministerstwo Propagowania Cnoty i Zapobiegania Rozpustom w Heracie, które jest odpowiedzialne za administrowanie ścisłą interpretacją islamu przez talibów.

Początkowo ministerstwo nakazało sklepom całkowite usunięcie manekinów, ale sklepikarze skarżyli się, że zniszczy to resztę biznesu, który im pozostawiono.

Po wysłuchaniu skarg szejk Aziz-u-Rahman – szef resortu – orzekł, że głowy manekinów powinny być odcięte….

Abdul Wadood Faiz Zada ​​powiedział włoskiej gazecie Repubblica: „Głowy manekinów powinny być zakryte, a nie usuwane.

„Każdy manekin kosztuje 100, 80 lub 70 dolarów, a ścięcie ich będzie ogromną stratą finansową.”…

Kobiety i dziewczęta były natychmiast zamykane w swoich domach dla „bezpieczeństwa”, podczas gdy talibowie w dużej mierze zabrali się za usuwanie ich z miejsc pracy i szkół….

Kierowcy powinni również zatrzymywać swoje pojazdy na czas modlitwy w „właściwym miejscu”, aby modlitwy mogły się odbyć, dodał wyrok….

JIHADWATCH