ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

1+1+1=1?

utworzone przez | gru 27, 2021 | Allah, Artykuły, Islam, Obrona Wiary | 101 Komentarze

Dr. David Wood

Jest jedno pytanie, którego boją się wszyscy Chrześcijanie! Jedno pytanie, na które nie możemy odpowiedzieć! Jedno pytanie, przez które nie możemy spać w nocy.

Pora żebyśmy my się mu przejrzeli…

Każdy Chrześcijanin, który spędzi więcej niż 5 sekund rozmawiając z muzułmanami online, natychmiast spotka się z pytaniem:

jak to możliwe, że 1 plus 1 plus 1 równa się 1?

Nasi islamscy przyjaciele są tak dumni z tej swoistej kontry na nas Chrześcijanach, że cały czas się nią chwalą w kółko. 1+1+1=1? Słyszymy to cały czas, non stop!


Niektóre z tysięcy komentarzy na YouTube

1+1+1=1 Prawda ?

1+1+1=1 Prawda ?

1+1+1=1 Odpowiedz Chrześcijanina

Powinniście sprawdzić islamskie wierzenia o jednym bogu, Jeśli tego nie zrobicie będziecie mówić kłamstwa

Chrześcijanin w szkole na teście 1+1+1=3 Bardzo dobrze Chrześcijański kościół przez 2000 lat 1+1+1=1 Źle

Ale wy wierzycie że 1+1+1=1 Kłamiecie

Kiedy mówicie 1+1+1=1
Oznacza to że albo kłamiecie, albo jesteście niedouczeni, co wybieracie?

1+1+1=1 w Trójcy

Dlatego że mówicie 1+1+1=1 oto cały problem

islam jest batdzo łatwy 1 Allah i wielu proroków


Oto sprzeciw, na który żaden chrześcijanin nie ma odpowiedzi! Sprzeciw, który zagraża całej wierze…

Oto islamska bomba atomowa na chrześcijan, boicie się?

Oto jeden z najbardziej idiotycznych i głupich sprzeciwów wymyślony przez ideologię która specjalizuje się w wymyślaniu idiotyzmów, głupot i bzdur! Ale po kolei…

Kiedy islamiści wrzucają nam ten sprzeciw wielu Chrześcijan próbuje wyjaśnić to matematycznie np. mówiąc, że 1x1x1=1. Lub jeśli islamista wymagania dodawania, jeśli mówimy o Bogu. To Chrześcijanin może powiedzieć że Bóg Biblii w przeciwieństwie do boga islamu jest nieskończony, więc bardziej odpowiednio byłoby powiedziećnieskończoność plus nieskończoność plus nieskończoność = nieskończoność.

Ja lubię pomóc naszym islamskim przyjaciołom w matematyce i pogłębić ich wiedzę z dodawania. Kiedy uczymy się podstawowej matmy w szkole, lubimy używać liczb w sposób abstrakcyjny np. 2+2=4. Dwa plus dwa, ale czego, to bez znaczenia. Czyli używamy liczb jako liczb bez odwoływania się do konkretnych obiektów. Jednak, kiedy dodajesz rzeczy w realnym świecie, musisz zaznaczyć co dodajesz i te dodawane jednostki muszą być takie same np. 2 cegły + 2 cegły = 4 cegły.

Kiedy budujesz dom i używasz tysiąca cegieł na zbudowanie jednego domu, nie mówisz, że 1 cegła + 1 cegła + 1 cegła + 1 cegła i tak dalej do 1000 = 1 Dom. Pomimo że tych właśnie 1000 cegieł tworzy ten 1 Dom. Jeśli jednostki, które dodajesz to cegły, nie możesz zmienić wyniku na Dom i wywalić z równania wszystkie cegły i udawać, że dodajesz domy oraz uznać że 1000=1. Jeśli tak zrobisz stworzysz matematyczny absurd i idiotyzm czyli islam.

Rozważmy kilka prostych przykładów, w których nie ustalono jakie jednostki się używa.

Ile lat miała Aisha, kiedy Mahomet z nią współżył, kończąc jej dzieciństwo?

Opowiada “ Aisha: że Prorok (ﷺ) poślubił ją, gdy miała sześć lat, a swoje małżeństwo skonsumował, gdy miała dziewięć lat, a następnie pozostała z nim przez dziewięć lat (tz. do jego śmierci). Sahih al-Bukhari 5133

Miała 9 lat! Ale chwileczkę jak Aisha mogła mieć 9 lat, jeśli była ona tylko jedna? Czy nasi islamscy przyjaciele mówią nam, że 9=1? Czy my dobrze słyszymy, że: 1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha +1 Aisha =1 Aisha, która była małą dziewczynką przed okresem dojrzewania? Czy tak pracuje matma w islamie? Chyba wszyscy się zgodzimy że to byłby głupi i idiotyczny sprzeciw czyż nie? Kiedy mówimy o jednej Aishy, mówimy o jednej istocie o jednej osobie, małej dziewczynce. Ale kiedy mówimy o jej wieku, czyli 9, mówimy o czymś kompletnie innym. Jeśli wykluczymy fakt o tym, że mówimy o jej naturze i pomieszamy to z wiekiem otrzymamy idiotyzm, czyli islam.

Oto kolejny przykład, że według islamu 9=1.

Rozdział: O (poślubieniu) kilku kobiet Opowiadane Anas: Prorok (zwykł chodzić (uprawiać stosunki seksualne) ze wszystkimi swoimi żonami w ciągu jednej nocy i miał dziewięć żon.Sahih al-Bukhari 5068

To bardzo ciekawe myślałem, że Koran pozwala mieć tylko 4 żony, być może w islamie 9=4. Czyli każda żona Mahometa może powiedzieć, że miała seks z Mahometem podczas jego seks maratonu. Jednak w jakiś sposób seks z 9 różnymi kobietami zsumował się w jedną noc pełną seksu dla proroka islamu. Czyli znowu mamy: żona nr1+ żona nr2+ żona nr3+ żona nr4+ żona nr5+ żona nr6+ żona nr7+ żona nr8+ żona nr9= 1 Noc seksu proroka Mahometa.

Robi się coraz gorzej:

Rozdział: Odbywanie stosunku płciowego i powtarzanie go. I angażować się z własnymi żonami i brać pojedynczą kąpiel (po zrobieniu tego) Opowiadany Katada: Anas bin Malik powiedział: „Prorok (ﷺ) zwykł odwiedzać wszystkie swoje żony w ciągu dnia i nocy, a było ich jedenaście”. Zapytałem Anas: „Czy Prorok (ﷺ) miał na to siłę?” Anas odpowiedział: „Zwykliśmy mówić, że Prorok () otrzymał siłę trzydziestu (mężczyzn)”. A Sa’id powiedział z upoważnienia Katady, że Anas powiedział mu tylko o dziewięciu żonach (nie o jedenastu).Sahih al-Bukhari 268

Więc Mahomet miał seksualną siłę 30 mężczyzn a to oznacza, że możemy znowu co nieco pododawać. Oznacza to, że możemy zsumować seksualną moc jednego mężczyzny plus seksualna moc innego mężczyzny i kolejnych mężczyzn aż dojdziemy do 30 tego mężczyzny i wyjdzie nam jeden superman seksu, czyli prorok Mahomet. Po raz kolejny 30 różnych mężczyzn równa się 1. 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=1(prawda?)

To są tylko śmieszne przykłady które mają nam zilustrować jakim idiotyzmem jest twierdzenie, że jeśli coś jest jedno w jednym sensie nie może być więcej niż jeden w innym sensie.

Nasi islamscy przyjaciele mogą nam jednak argumentować, że nie mówimy tutaj o Aishy czy o tym, ile żon miał prorok Mahomet i czy ejakulował z każdą z 9 żon podczas seks maratonu czy nie. Mówimy tutaj o Bogu, więc dobrze porozmawiajmy tutaj o bogu islamu.

Zgodnie z islamem Allah ma dosłownie części ciała, większość islamistów o tym nie wie, ale ich uczeni wiedzą i niechętnie o tym mówią. Islamscy klerycy przyznają, że Allah ma dosłownie twarz, piszczel jedną lub 2 stopy zależnie kogo spytasz i 2 ręce obie prawe. Podsumują to twierdząc, że no tak Allah ma te wszystkie części, ale my nie potrafimy tego ogarnąć, gdyż nie ma nic podobnego do Allaha.

Tak więc ile różnych części ciała ma Allah, powiedzmy, że 10. Chyba każdy widzi, gdzie to prowadzi, Allah jest 1 ale ma 10 części ciała. Czyli Allah jest 1 w jednym sensie, ale więcej niż jeden w innym. Jest jeden w sensie istoty, ale więcej w sensie części ciała. Zgodnie z islamskim zarzutem wobec nas Chrześcijan, powiedzielibyśmy, że ilość części ciała Allaha sumuje się w jednego Allaha.

Robi się jednak ciekawiej, gdyż Allah jest więcej niż jeden nie tylko pod względem części ciała, ale również pod względem wielu innych atrybutów. Można nawet argumentować, że 99 imion Allaha koresponduje z 99 atrybutami Allaha. Atrybuty Allaha mogą być nawet w konflikcie same ze sobą, tak jak czytamy:

Rozdział: Jaka jest nadzieja Miłosierdzia Allaha w Dniu Zmartwychwstania? Zostało przekazane z Abu Hurairah, że Wysłannik Allaha () powiedział: „Kiedy Allah stworzył wszechświat, zadekretował dla siebie: „Moje miłosierdzie przeważa nad moim gniewem”.Sunan Ibn Majah 4295

Miłosierdzie, czyli atrybut Allaha jest w konflikcie z atrybutem gniewu, jednak jego miłosierdzie przeważa nad gniewem. Oznacza to, że jego miłosierdzie nie jest tym samym co gniew, są więc rozróżnienia w naturze Allaha. Czyli Allah jest jeden w sensie natury, ale więcej niż jeden w sensie atrybutów.

Jednak, gdy Chrześcijanie mówią, że Bóg jest jeden w sensie ilości, natury, esencji. Ale więcej niż jeden w innym sensie, czyli więcej niż jedna osobowość, nasi islamscy przyjaciele mówią nam, że jesteśmy kiepscy z matmy.

Jeśli my jesteśmy kiepscy z matmy to Mahomet i Allah byli naprawdę bardzo kiepscy z matmy.

Mówiliśmy już o Allahu a co z Koranem, z ilu rozdziałów składa się Koran? To zależy do jakiego Koranu zerknijmy. Kompan Mahometa, Abdullah ibn Masʽud miał tylko 111 rozdziałów, z kolei inny kompan Mahometa, Ubaay ibn Ka’b miał 116 rozdziałów w swoim Koranie. Koran, który mają dziś muzułmanie został skomponowany przez Zayad ibn Thabat i ma on 114 rozdziałów.

Jest tylko jeden Koran czy nie tak: 111=116=114 wedle islamskiego zarzutu.

Zostańmy jednak przy standardowej wersji Koranu z 114 rozdziałami, czyli 114 rozdziałów = 1 Koran. Czyli 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+… i tak dalej do 114=1 Koran

Robi się jednak ciekawiej, kiedy się przyjrzymy naturze poszczególnych rozdziałów, czym jest rozdział(sura) Koranu? Czym jest np. rozdział 2, jaka jest jego natura? Nasi islamscy przyjaciele powiedzą nam, że jego naturą jest Koran, albo że to słowa Allaha. Tak więc różne rozdziały dzielą tę samą naturę, czyli są wiecznymi słowami Allaha. Pomyślmy nad tym trochę, czy rozdział 1 jest identyczny z rozdziałem 2, czy rozdział 2 jest identyczny z rozdziałem 3 itd. Rozdział 1 jest inny niż rozdział 2 a ten jest różny od rozdziału 3 itd. Jednak ich natura, to czym są jest ta sama, wszystkie rozdziały są Koranem.

Wszyscy Chrześcijanie zorientują się, że to jest ilustracja koncepcji Trójcy Świętej. Ojciec jest jednym Bogiem, Syn jest jednym Bogiem i Duch Święty jest jednym Bogiem. Ale Ojciec nie jest Synem, Syn nie jest Duchem Świętym a Duch Święty nie jest Ojcem. 

Nasi islamscy przyjaciele nam mówią, że to jest niemożliwe a jednak My możemy użyć tej samej ilustracji na Koranie. Z tą jednak różnicą, że jeśli mielibyśmy być konsekwentni, trzeba by zrobić 114 kółek dla wszystkich rozdziałów a tego nie da się namalować!

Teraz jeśli każdy rozdział jest Koranem, czy zatem jest 114 Koranów? Myślałem, że jest tylko jeden Koran, wygląda na to że islamiści wierzą że jest jeden Koran w jednej formie ale składający się z 114 rozdziałów. Koran jest jeden w jednym sensie, ale więcej niż jeden w innym. Jednak z powodu naśmiewania się islamistów, myślałem, że tak nie może być.

Co z 7 recytacjami(Ahruf)? Według Mahometa Koran został zesłany w 7 recytacjach.

Rozdział: Koran został objawiony jako recytowany na siedem różnych sposobów. Opowiadał `Umar bin Al-Khattab: … Ten Koran został objawiony jako recytowany na siedem różnych sposobów, więc recytuj go w ten sposób, który jest dla ciebie łatwiejszy (lub przeczytaj go jak najwięcej). co może być dla ciebie łatwe).Sahih al-Bukhari 4992

Muzułmanie dziś mówią, że to tylko różne dialekty, ale to nieprawda, dlatego że ludzi, którzy mówili tym samym dialektem recytowali różne Korany. Więc czym są te różne Ahrufy, smutne, ale nikt nie wie. Czyli według naszych islamskich przyjaciół jest tylko jeden Koran, czyli jest jeden w liczbie, naturze i esencji, ale 7 w różnych Ahrufach, których nikt nigdy nie widział.

A co z oficjalnymi 10 różnymi Qiratami, czyli różnymi wersjami Koranu. Różne Qiraty zawierają różne Arabskie wyrazy i litery, przez co w różnych częściach świata czyta się różne Korany. I nagle te wszystkie różne Korany są jednym Koranem. Po raz kolejny mamy: 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=1 Koran

Czyli Koran jest jeden w liczbie, ale 7 w Ahrufach, 10 w Qiratach i 144 w rozdziałach. 1=7=10=114

Nasi islamscy przyjaciele mogą zaprotestować teraz i powiedzieć, że no tak my podnosimy ten zarzut, ale tylko dlatego że wy Chrześcijanie mówicie o osobach a to niemożliwe, żeby 3 osoby mogły być jedną w esencji i naturze.

Zobaczmy czy ich prorok się z nimi zgadza:

Rozdział: Cnota recytacji Koranu i Sury al-Baqarah Abu Umama powiedział, że słyszał, jak Wysłannik Allaha () mówił: Recytujcie Koran, bo w Dniu Zmartwychwstania przyjdzie jako orędownik dla tych, którzy go recytują. Wyrecytuj dwa jasne, al-Baqara i Sura Al ‘Imran, gdyż w Dniu Zmartwychwstania przyjdą jako dwa obłoki lub dwa cienie, albo dwa stada ptaków w szeregach, wstawiając się za tych, którzy je recytują. Recytuj Surę al-Baqara, gdyż jest ona błogosławieństwem, a rezygnacja z niej jest przyczyną smutku, a magowie nie mogą się z nią zmierzyć. (Mu’awiya powiedział: Poinformowano mnie, że tutaj Batala oznacza magów.)Sahih Muslim 804a

Odnotuj kto przyjdzie, Koran jako orędownik, który wstawi się za islamistów. Indywidualne rozdziały także się pojawią jako obłoki, cienie lub 2 stada ptaków wstawiając się za islamistami. Czyli cały Koran się wstawia jak i indywidualne rozdziały także, inne rozdziały Koranu także będą się wstawiać.

Rozdział: Nagrody związane z Koranem Zostało przekazane z Abu Hurairah, że Prorok () powiedział: „W Koranie jest sura z trzydziestoma wersetami, która wstawia się za swoim towarzyszem (tym, który ją recytuje), aż do uzyskania przebaczenia: Tabarakal-ladhi bi yadihil mulk (Błogosławiony Ten, w którego ręku jest Dominium) ”.Sunan Ibn Majah 3786

Teraz z kolei dowiadujemy się, że rozdział 67 będzie się wstawiał za tym kto go recytuje aż zostanie mu wybaczone.

Co to wszystko oznacza, ano to że poszczególne rozdziały Koranu będą oddziaływać jako indywidulane osobowości, personalni świadomi agenci. Chyba że nasi islamscy przyjaciele nam jakoś udowodnią, że jeden rozdział może mieć osobowość a inny nie i na jakiej podstawie tak twierdzą. To zresztą by oznaczało, że różne rozdziały mają różną naturę.

Odnotuj jednak, że jeśli wszystkie rozdziały Koranu będą świadomymi agentami posiadającymi osobowości i wstawiającymi się za islamistami, Koran nadal udziela się jak jeden personalny agent.

Nasi islamscy przyjaciele jaka była wasza obiekcja do Trójcy Świętej? Dlaczego mówicie, że Trójca Święta jest irracjonalna i absurdalna? Dlaczego macie obiekcje do Pana Jezusa i Apostołów, kiedy Oni twierdzą, że Bóg może być jeden w liczbie, ale więcej w osobach?

Jeśli nadal konsekwentnie twierdzicie, że koncepcja Trójcy Świętej musi być odrzucona z powodów matematycznych, w takim przypadku nie mamy wyboru i musimy odrzucić waszego boga, proroka i książkę. Za to, że wasza religia produkuje tyle matematycznych absurdów.

Jak to jest możliwe, że najgłupszy zarzut przeciwko Chrześcijaństwu jest najbardziej popularny?

Dzieje się tak dlatego że islamiści służą najbardziej oczywistemu fałszywemu prorokowi w historii.

Ich fałszywy prorok zaprzecza najbardziej wiarygodnej i najbardziej cudownej osobie z historii, czyli Panu Jezusowi!

Islamscy klerycy i uczeni nie  chcą, żeby islamiści myśleli o różnicach pomiędzy Panem Jezusem i ich ohydnym fałszywym prorokiem, więc ładują im do głów głupoty na temat chrześcijaństwa, jednocześnie kłamiąc na temat Mahometa. Wszystko po to, żeby islamiści byli zdezorientowani i ogłupieni.

Nasz stwórca, stwórca całego wszechświata wyjawił coś o swojej naturze. Wyjawił to poprzez osobę Pana Jezusa i Apostołów i prawdziwych proroków i biedni islamiści naśmiewają się z tego co wyjawił. Dlatego że wolą wierzyć najbardziej oczywistemu fałszywemu prorokowi w historii i uczonym oraz klerykom, którzy ich cały czas okłamują. Po to, żeby ich utrzymywać w stanie ciągłej ignorancji.

Źródło

Acts17Apologetics