ISLAMBLOG

Wszystko o ISLAMIE

 

Francja: Muzułmanie mordują policyjną parę w ich własnym domu na oczach ich trzyletniego syna.

utworzone przez | lis 21, 2021 | Wiadomości | 0 komentarzy

Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Boga i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Bóg ich zna! A to, co wy rozdajecie na drodze Boga, to zostanie wam w pełni oddane i nie doznacie niesprawiedliwości. Koran 8:60 Józef Bielawski

„Atak w Magnanville: prokuratura wzywa do procesu Mohameda Aberouza”, przetłumaczone z „Attentat de Magnanville: le parkiet réclame le renvoi aux assises de Mohamed Aberouz”, Actu 17, 18 listopada 2021 r.

Narodowa Prokuratura ds. Zwalczania Terroryzmu (PNAT) oskarżyła Mohameda Lamine Aberouz między innymi za „pomoc i podżeganie do zabójstwa funkcjonariusza publicznego w ramach ataku terrorystycznego”.

Morderstwo pary Policjantów w ich domu w Magnanville (Yvelines) 13 czerwca 2016 r. wywołało falę emocji wśród policji, ale także w całym kraju. 42-letni Jean-Baptiste Salvaing, zastępca komendanta komisariatu policji w Mureaux (Yvelines) i jego towarzyszka Jessica Schneider, lat 36, oficer administracyjny komisariatu policji w Mantes-la-Jolie, zostali zabici nożami przez terrorystę Larossiego Abballę, podczas gdy ich 3-letni synek był w domu. 25-letni morderca został wkrótce zastrzelony przez siły bezpieczeństwa, gdy szturmowali budynek.

Narodowa Prokuratura Antyterrorystyczna (PNAT) wezwała w środę do postawienia przed sądem 28-letniego Mohameda Lamine Aberouza. Aresztowany w Les Mureaux po prawie 18 miesiącach śledztwa, 11 grudnia 2017 r. został oskarżony o „współudział w zabójstwach osób sprawujących władzę publiczną w związku z przedsięwzięciem terrorystycznym”, a następnie osadzony w areszcie tymczasowym.

W środę PNAT zażądał, aby został postawiony przed sądem za „przestępcze stowarzyszenie terrorystyczne”, „współudział w zabójstwie osoby sprawującej władzę publiczną w związku z przedsięwzięciem terrorystycznym” oraz „współudział w porwaniu 15-latków w związku z organizacją terrorystyczną” – donosi Le Parisien. Mohamed Lamine Aberouz jest oskarżony o to, że był obecny w domu pary policyjnej, kiedy zostali zabici. Jego DNA zostało znalezione na nadgarstku komputera zmarłego, który został wykorzystany przez terrorystę do nadawania na żywo na Facebooku wiadomości o odpowiedzialności. W „atmosferze zamieszania” Mohamed Lamine Aberouz „zdołał uciec, nie będąc zauważonym”, powiedział prokurator.

Mohamed Lamine Aberouz był już skazany za próbę zamachu bombowego w pobliżu Notre-Dame de Paris. (w takim razie co robił na wolności?)

Pozwany jest również podejrzany o posiadanie wiedzy o spisku terrorystycznym Larossiego Abballi; spotkał się z nim kilkakrotnie w 2016 roku. Uważa się, że miał też na niego wpływ ideologiczny. Obaj mężczyźni mieli tę samą narzeczoną: Sarah Hervouët. Ten ostatni został skazany na 20 lat więzienia za próbę zdetonowania butli z gazem – które zostały umieszczone w samochodzie – niedaleko katedry Notre-Dame w 2016 roku w Paryżu. W tej sprawie Mohamed Lamine Aberouz został skazany na pięć lat więzienia za niezadenuncjowanie przestępstwa terrorystycznego. Pozwany zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w ataku w Magnanville.

Ze swojej strony, dwóch mężczyzn było podejrzanych o wsparcie logistyczne terrorystom: 35-letni Charaf Din Aberouz, starszy brat Mohameda, oraz Saad Rajraji, lat 32, który w 2013 r. – podobnie jak Larossi Abballa – został skazany za udział w afgańsko-pakistańskiej siatce rekrutujących dżichadystów. Prokuratorzy w końcu wezwali do umorzenia postępowania w ich sprawach.

„Po tych latach nauki pozostaje frustracja i obawa, że ​​nadal nie wiemy, dlaczego komandor Salvaing był celem ataku i w jaki sposób islamiści mieli dostęp do jego osobistego adresu” – powiedział Me Thibault de Montbrial, prawnik rodziny Jessiki Schneider, jako cytowany przez paryski dziennik.

JIHADWATCH